Přihlášení do členské sekce

Články a videa

Novinky ze světa Navždy Vděčný

Co nového se událo a jaké novinky jsme přichystali? Připravili jsme pro vás například možnost získat kámen vděčnosti, který vám už navždy bude připomínat to, co jste se zde naučili :)

Vyzvednutí zápisníku z dílny Skoba, ale i Astrálkův průvodce

Trochu méně profesionální video z našeho putování do tiskárny, kde jsme vyzvedávali průvodce k projektu Astrálek a vyzvednutí zápisníku Navždy Vděčný. Nicméně jsme vám touto formou zprostředkovali, jak to celé probíhalo a také se můžete o obou produktech dozvědět více :-)

Naše upoutávka

Provázíme lidi ze tmy (ne-radosti) do světla (vděčnosti a radosti)

Supermarket jako forma BOHATSTVÍ

Nadáváte ve frontě na banány nebo jste vysmátý? Sami se rozhodujeme jací jsme, nenechme se ovládat podvědomými programy, které do našeho života zasahují, přepišme je :-)


Astrálkova CEREMONIE aneb křest zápisníku

Vzpomínka na program Navždy Vděčný

Chcete vidět další videa z našeho repertoáru?

Zde se dozvíte více o naší tvorbě, o zápisníku i o dalších věcech, které v rámci Jednoduše transformační přinášíme světu. Mrkněte ;-)

Jak vznikal zápisník Navždy Vděčný?

Úvodem

Ještě než jsme dokončili první díl Astrálka, Pepa přišel s nápadem transformačního zápisníku. Říkala jsem si, že je to dobrý nápad, ale že se potřebujeme soustředit na dokončení knihy, to by nebyl Pepa, kdyby si neprosadil svou.

Začali jsme tedy současně s knihou pracovat na zápisníku. Scházeli jsme se a vymýšleli, jak  bude vypadat a co od něj očekáváme. Na začátku to měl být jen diář, do kterého si budeme zapisovat, za co jsme vděční. Oba jsme věděli, že vděčnost je důležitá a že je potřeba jí šířit.

Postupně se nám krystalizovala nová verze. Řekli jsme si, že přidáme úkoly a prostor pro mapování každého dne, pro logické a analytické tipy jsme vytvořili hodnocení vděčnosti, díky kterému můžeme jasně vidět, jak se na číselné stupnici posouváme vpřed. Díky číslům, je jasně vidět jak na tom jsme.                                                                                                                                                        

1-Nejméně         10 – Nejvíce

   1     2     3     4     5     6     7     8     9     10

Dalším nápadem bylo přidat mandaly a moudra. Otevřeli se nám nové možnosti a zápisník začal nabírat nový nádech. Scházeli jsme se a hledali jsme moudra, už nám bylo jasné, že to nebude jen tak ledajaký zápisník, do kterého si budeme psát, jak jsme vděční, ale že to bude něco velice transformačního.

Tvořili jsme, přemýšleli a kutili a v tom nás to napadlo. Uděláme ze zápisníku něco neobvyklého, něco co lidi vtáhne do akce, co je promění. Zápisníkem získají možnost, prostor uplatnit nabyté znalosti a moudra v životě. Už jsme měli jasný koncept. Na jedné straně budou mandaly a pod nimi moudra, harmonizace a duševní obohacení, a druhá strana bude pracovní. Do každého dne vneseme úkol, který nás nejen otevře k vděčnosti, ale zároveň nám do života přinese uvědomění, akci, zážitek. Úkol, díky kterému se posuneme, úkol, který v nás něco zanechá. A bylo to tu. Během týdne jsme měli úkoly hotové. Náročnější jsme proložili jednoduššími, odpočinkovými.

Nastalo tvoření titulní strany. Chtěli jsme něco originálního, něco co v obchodně na první pohled zaujme a lidi přitáhne. První návrh byla mandala na obalu. Pepa nelenil a pustil se do vytvoření mandaly a titulní strany, posuďte sami, jak to vypadá :-)

První návrhy obálky zápisníku

Látky, nášivka i online program a aplikace do telefonu

Jako první návrh to bylo skvělé, byla jsem nadšená, ale po delším koukání jsme se oba shodli, že to asi nebude úplně ono. Oba jsme toužili po látkovém obalu a tak začal proces hledání a vymýšlení toho, jak by to šlo udělat. Obal zápisníku nám zabral mnoho času. Pepa neustále posílal různé varianty, ale žádná z nich nebyla ta pravá. Nabízela se i kožená varianta, ale zjistili jsme, že by to bylo příliš drahé a pro mě jako pro ochránkyni zvířat nepřípustné.

Pepa nepřetržitě oslovoval různé firmy, několikrát už to vypadalo, že jsme blízko, ale vždy to na něčem ztroskotalo.  Docházely nám síly, když v tom jsem se šla projít okolo Žižkovské věže a prošla jsem okolo obchodu SKOBA. Ve výloze byli diáře přesně podle našich představ.  Když jsem to řekla Pepovi, nevěnoval tomu přílišnou pozornost. Bylo před vánoci a soustředili jsme se hlavně na vydání knihy Astrálek a planeta Moudrosti

Na jaře jsem SKOBU opět připomněla, tentokrát už s větším důrazem a nadšením a tak jsme tam zašli spolu, domluvili jsme si schůzku s majitelem a hurá obal byl na světě.

Stačilo jen vybrat a dodat látky. Vybírání látek také nebylo úplně jednoduché, ale zároveň bylo hravé. Těšilo nás, že už jsem vydání zápisníku na blízku, a že už ho brzy budeme držet v ruce.

Tradá, látky byly vybrány a prví deníčky vyrobeny. Další příjemnou zprávou bylo, že SKOBA funguje jako chráněná dílna, takže na výrobě se podílejí lidé s postižením, což nás nesmírně těší. Celý proces výroby probíhá ručně, na starých klasických strojích. Energie, která je do zápisníku při výrobě vložena, je nepopsatelná, až ho budete držet v ruce, ucítíte to sami ;-)

Prví zápisníky byly vytvořeny, jako test, jestli se dá s látkou dobře pracovat. Dopadlo to dobře, vydali jsme se s velkým úsměvem a nadšením nakoupit velké množství látek, načež jsme v obchodě zjistili, že některé látky už nemají. Vybrali jsme tedy nové :-)

Posledním úkolem byla nášivka, aby bylo na první pohled jasné, o co jde. Zde šlo již jen o detail, krerý byl rychle hotov.

Jako poslední nápad přišlo udělat se zápisníkem online program a aplikaci do telefonu. Skrze online program si sami můžete ozkoušet prvních 14 dní ze zápisníku a to zcela zdarma :) Aplikace je taktéž zdarma pro chytré telefony. Věříme, že zápisník povznesou na jinou úroveň a díky online programu a uzavřené skupině na Facebooku si budeme blíž. 

Stojíme na prahu něčeho velkého. Pojďte to s námi tvořit, přidejte se k nám a budujte ve svém životě a ve světě, ve kterém žijeme hojnost, lásku, radost, harmonii, spolupráci a hlavně vděčnost.


Článek o vzniku zápisníku pro vás připravila

Kateřina Kocanová
Kateřina Kocanová

Jsem žena, člověk, jemná bytost. Baví mě žít hru života. Baví mě se každý den učit a rozvíjet se k větší moudrosti a hlavně k radosti. Píšu transformační pohádky pro děti a rodiče. Pohádky, které vnáší mezi nás více lásky. Baví mě inspirovat lidi skrze mou tvorbu. Také jsem autorka zápisníku Navždy Vděčný, který má za úkol šířit transformaci v oblasti přijímání a vděčnosti Pro více informací o tom co dělám mrkněte na www.jednodusetransformacni.cz